Produkcija
Produkcija
Abies koreana
Augstums 6-8 m, platums 3-4 m.
Egle ar plati konisku, blīvu vainagu, ar tumši zaļām, mīkstām skujām, apakšpusē baltas atvārsnītes, čiekuri zili violeti aug vertikāli uz augšu. Jaunībā koks ir lēni augošs, prasa vidēji labas un pietiekami mitras augsnes. Slikti panes pilsētas augšanas apstākļus. Ēncietīgs. Vēlamais augsnes Ph 5,0-6,5.
Pavasarī, kad sniegs ir nokusis, eglīti nepieciešams mēslot ar skuju kokaugiem paredzēto mēslojumu. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās, atkārtoti – jūlija vidū. Ziemā eglītei bieži lūzt zari biezās sniega segas dēļ, tādēļ ieteicams tos regulāri notraust no sniega. Janvāra beigās ieteicams eglīti apsegt ar agrotīklu vai egļu zariem, lai tā neciestu no saules apdegumiem. Vainagu veidošanu eglītei veic miera periodā - ziemā. Savu īpatnējo skuju un čiekuru, un salīdzinoši nelielā auguma dēļ egle ir ļoti dekoratīva.
Picea pungens glauca
Augstums var sasniegt 20 – 30 m, platums 5 – 6 m.
Egle ar konisku, simetrisku vainagu, tumši zaļām, pelēkzaļām vai sudrabainas krāsas cietām un asām skujām. Saulmīle, kas spēj piemēroties dažādiem augšanas apstākļiem, taču vislabāk aug irdenās smilšmāla augsnēs, pacieš arī sausumu. Vēlamais augsmes pH 5,0 – 6,5. Lēnaudzīga. Eglīti nepieciešams mēslot ar skuju kokaugiem paredzēto mēslojumu. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās, atkārtoti – jūlija vidū. Pie šīs sugas pieder arī sudrabainas un zilas nokrāsas varietātes, piemēram-
‘COLORADO’ ( Colorado blue spruce ), ‘ KAIBAB ‘, ‘APACHE ‘
Picea glauca
Augstums 2 m, platums 1 m.
Egle ar konisku, blīvu vainagu un zilganzaļām skujām.
Spēj piemēroties dažādiem augšanas apstākļiem. Sakņu sistēma sekla, plaša. Prasa vidēji labas un pietiekami mitras augsnes. Aug saulē, pusēnā. Vēlamais augsmes pH 5,0 – 6,5.
Pavasarī, kad sniegs ir nokusis, eglīti nepieciešams mēslot ar skuju kokaugiem paredzēto mēslojumu. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās, atkārtoti – jūlija vidū.
Ziemā eglītei bieži lūzt zari biezās sniega segas dēļ, tādēļ ieteicams tos regulāri notraust no sniega. Janvāra beigās ieteicams eglīti apsegt ar agrotīklu vai egļu zariem, lai tā neciestu no saules apdegumiem.
Picea glauca
Augstums 15- 20 m, platums 4 – 5 m.
Egle ar kompaktu, konisku vainagu, skujas īsas, zilgani pelēkzaļas, matētas, nelieli čiekuri.
Mazprasīga augšanas apstākļu ziņā, pacieš noēnojumu un sausumu. Jaunībā koks ir ātraudzīgs. Eglīti nepieciešams mēslot ar skuju kokaugiem paredzēto mēslojumu.
Ir šķirnes ‘Sanders blue’ un ‘Alberta globe’.
Picea abies
Augstums 30 – 45m, platums 5 - 6 m.
Egle ar šauru, konisku , blīvu vainagu un tumši zaļām skujām.
Augšanas apstākļu ziņā – pieticīga, pacieš pārlieku mitrumu, necieš ilgstošu sausumu.
Bieži sastopama visā Latvijas teritorijā, ir otra vērtīgākā skuju koku suga aiz priedes.
Abies nordmaniana
Egles augstums tās dzimtenē ( Kaukāzā ) var sasniegt 50m, platums 5-6m.
Viena no dekoratīvākajām eglēm, ar mīkstām, garām , tumši zaļām, aromātiskām skujām, kuras birst ļoti maz. Šo īpašību dēļ tā ir atzīta par vienu no labākajām Ziemassvētku eglēm. Skujas mīkstas, garas, tumši zaļas, apakšpusē pelēcīgi zaļas. Diemžēl Latvijas klimatiskajos apstākļos tā bieži vien apsalst, tādēļ audzējama Latvijas rietumu, dienvidu-rietumu zonās. Jaunstādi ir lēni augoši, taču ieaudzēti laukā eglīte aug samērā strauji. Janvāra beigās ieteicams eglīti apsegt ar agrotīklu vai egļu zariem, lai tā neciestu no saules. Tā ir prasīga pēc auglīgām smilšmāla, māla augsnēm, patīk mitras augsnes, vāji skābas, vēlamais augsnes pH 5 – 5,5. Aug arī smagās māla augsnēs. Pacieš ēnojumu. Ziedi ir vienmāju – attīstās vai nu sievišķie vai nu vīrišķie ziedi, lai apputeksnētos ir nepieciešams apputeksnētājs. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās, atkārtoti – jūlija vidū.
Picea abies
Augstums 2,5 m, platums 1,5 m.
Egle ar konisku, blīvu vainagu, tumši zaļām smalkām, blīvām skujām.
Samērā pieticīga augšanas apstākļu ziņā.
Picea omorica
Augstums 18 m, platums 3 m.
Egle ar konisku vainagu, eglei skujas ir plakanas, augšpusē tumši spīdīgi zaļas, apakšpusē pelēkas, matētas, nelieli čiekuri.
Vidēji prasīga augšanas apstākļu ziņā, pacieš noēnojumu un sausumu. Vēlamais augsmes pH 5,0 – 6,5 . Eglīti nepieciešams mēslot ar skuju kokaugiem paredzēto mēslojumu. Pirmo reizi mēslošanu veic aprīļa beigās, atkārtoti – jūlija vidū
Savu īpatnējo skuju un formas dēļ tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām egļu sugām.